Twój koszyk

Darmowa dostawa od 300 zł

Obsługa klienta – tel.: 887 961 781

Procedura zwrotu

Informacje wstępne:

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 24 czerwca 2014 r. poz. 827) Konsument, który zawarł umowę na odległość, ma prawo od niej odstąpić w terminie do 14 dni od daty jej zawarcia, bez podawania przyczyny i bez ponoszenia dodatkowych kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w Ustawie, jak np. bezpośredni koszt zwrotu.

Poniżej znajdziesz zasady dotyczące zwrotów, które obowiązują w naszym sklepie, oraz procedurę zwrotu zakupionych produktów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią tej strony i postępowanie zgodnie ze wskazówkami, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Jakich produktów nie można zwrócić?

Od momentu przekazania zamówienia w ręce Kupującego, zwrotowi nie podlegają:

 • produkty spożywcze nieposiadające hermetycznego zamknięcia, tj. folii, banderoli lub innego rodzaju trwałego zabezpieczenia
 • produkty uszkodzone, noszące ślady użytkowania,
 • produkty z terminem przydatności do spożycia krótszym niż 7 dni
 • pojedyncze produkty będące częścią większej całości, np. zestawu produktów.

Odpowiedzialność kupującego

 • Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towarów Sprzedającemu
 • Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z produktu w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.

Procedura zwrotu

 1. Aby odstąpić od umowy, Kupujący musi w terminie 14 dni od otrzymania towaru, poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia wysłanego:
  • pisemnie na adres Pijalni Ziół Dary Natury: ul. Marszałkowska 19, 00-560 Warszawa .
   Pobierz formularz odstąpienia od umowy tutaj
  • mailowo na adres e-mail: sklep@pijalniadarynatury.pl
  • za pośrednictwem formularza odstąpienia od umowy, dostępnego pod adresem https://pijalniadarynatury.pl/procedura-zwrotu
 2. Kupujący ma obowiązek zwrócić produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze zwracany towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie produktu przed upływem powyższego terminu.
 3. Kupujący odeśle towar bezpośrednio na adres wskazany przez Sprzedawcę. Przesyłki nadane do Sprzedawcy na punkty odbioru tj.: Paczkomaty, Paczka w Ruchu, Żabka, Orlen, Biedronka, parcelshop itp nie będą odbierane.
 4. Zwrot płatności za zakupione towary zostanie dokonany niezwłocznie po otrzymaniu towaru, nie później jednak niż w ciągu 7 dni kalendarzowych
 5. Zwrot zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Kupującego użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Kupujący wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie.

Formularz odstąpienia od umowy

  Darmowa dostawa

  Dla zamówień powyżej 300 zł

  14 dni na zwrot

  bez podawania przyczyny

  Wygodne formy dostawy

  Dostawa lokalna / Paczkomaty

  100% Bezpieczne zakupy

  SSL / Przelewy24 / Mastercard / Visa